top of page

Вчитель року - 2015

міський тур

2013-2014 н.р.

Звіт

керівника школи молодого педагога

вчителів образотворчого мистецтва

міста Луцька

за 2013-2014 н.р.

 

     Предметом  особливої уваги міського управління є становлення до молодого педагога. Шлях молодого фахівця до вершин професійної майстерності надзвичайно важливий. Молодого педагога необхідно орієнтувати на використання сучасних методів і прийомів роботи з дітьми, на постійне поповнення їх знань, осягнення секретів виховання.

   На базі КЗ «Луцька ЗОШ I - III ступенів № 23 Луцької міської ради» працює «Школа молодого педагога», яка сприяє росту педагогічної майстерності молодих вчителів і для цього ставить перед собою наступні завдання:

-   досягнення максимальної самовіддачі від кожного педагога для покращення навчально – виховної роботи відповідно до рівня сучасних вимог шкільної освіти;

-    сприяти швидкій адаптації молодих спеціалістів;

- озброїти вчителів дидактичними знахідками, виховними ідеями, педагогічними скарбами, які б сприяли переходу педагога на новий рівень фахової майстерності;

- організувати оперативне вивчення наукових досягнень, допомогти найкоротший шлях її впровадження;

-   створити умови для подальшого особистісного ставлення та зростання кожного молодого вчителя.

         За період 2013-2014 н.р. було проведено чотири засідання школи молодого педагога, на яких розглядалися важливі питання щодо підвищення фахових знань та результативності педагогічної діяльності вчителя.

          На першому засіданні, що проводилося 05.09.2013 року, було поповнено банк даних про склад ШМП, а також молоді  вчителі ознайомилися з новітньою фаховою літературою, опрацювали методичні рекомендації щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2013-2014 н.р..

 23.10.2013 року  для починаючих педагогів керівником ШМП Янчук О.А. було проведено показовий урок. Після нього були розглянуті питання особистісно зорієнтованого навчання та надані методичні рекомендації щодо його впровадження на уроках образотворчого мистецтва.                      

На другому засіданні, яке відбулося 13.11.2013 року вчителі ознайомилися з різними формами оцінювання учнівських робіт, як засобу художньо-творчого розвитку та виховання учнів. Психолог школи Казьмирук Н.О провела з молодими педагогами психологічний тренінг.

На третьому засіданні (13.03.2014) для вчителів міста та області Янчук О.А. провела показовий урок, на якому учасники мали можливість побачити використання різноманітних інноваційних форм та методів, а також інформаційних мультемедійних технологій під час навчально-виховного процесу. Керівник ШМП Янчук Ольга Адольфівна, поділилася власним досвідом проектування презентацій до уроків образотворчого мистецтва.        

На четвертому засіданні, що відбулося 25.04.2014 року за круглим столом, молоді вчителі і наставники ділилися новими ідеями щодо проведення засідань ШМП на новий 2014-2015 навчальний рік. Янчук О.А., зробила глибокий аналіз діяльності школи молодого педагога, рекомендувала для обговорення перспективний план роботи ШМП на 2014-2015 н.р.

Впродовж навчального року для молодих педагогів міста постійно надавалися консультації щодо проведення уроків, методичні рекомендації по використанню різних  форм і методів роботи, пропонувалося відвідувати відкриті уроки кращих вчителів міста та семінарські заняття.

 

                                                                   Керівник ШМП : О.А.Янчук         

2012-2013 н.р.

Звіт

керівника школи молодого педагога

вчителів образотворчого мистецтва

міста Луцька

за 2012-2013 н.р.

 

         Немає потреби переконувати когось у тому, що добре організована підготовка фахівців – найважливіше завдання кожної держави.

Сучасна доба ставить нові вимоги до вчителя. Суспільству потрібен вчитель-професіонал з високою науково-теоретичною, методичною, психолого-педагогічною, теоретичною і практичною підготовкою, здатний до безперервного навчання, творчості і постійного самовдосконалення.

У структурі системи професійної підготовки педагогів особливої актуальності набуває після вузівська діяльність молодого вчителя, його адаптація до професії педагога. Від того, як пройдуть перші роки вчителя-початківця, залежить стабільність педагогічних кадрів, їх якісний склад, результативність навчально-виховного процесу в школі. У становленні молодого вчителя важливу роль відіграє і ШМП міста.

         За період 2012-2013 н.р. було проведено чотири засідання школи молодого педагога, на яких піднімалися важливі питання щодо підвищення фахових знань та результативності педагогічної діяльності вчителя.

          На першому засіданні, що проводилося 07.09.2012 року, було відкореговано банк даних про склад ШМП, а також молоді  вчителі ознайомилися з новітньою фаховою літературою, опрацювали методичні рекомендації щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2012-2013 н.р..

На другому засіданні , яке відбулося 16.11.2012 року,  для починаючих педагогів було проведено заняття-тренінг на якому були розглянуті питання про артистизм та стильність сучасного вчителя та проведено психологічний тренінг.

На третьому засіданні (22.02.2013) для вчителів міста було проведено відкрите засідання (круглий стіл), на якому учасники ознайомилися з типовими помилками молодих педагогів та шляхами їх подолання. Керівник ШМП Янчук Ольга Адольфівна, поділилася власним досвідом подолання помилок та запропонувала використовувати у своїй педагогічній роботі роздані пам`ятки для молодих педагогів. Учасники засідання поділилися досвідом застосування інноваційних методів, доцільністю їх використання для розвитку емоційно-чуттєвої сфери учнів.

На четвертому засіданні, що відбулося 25.04.2013 року за круглим столом, молоді вчителі і наставники ділилися новими ідеями щодо проведення засідань ШМП на новий 2013-2014 навчальний рік. Янчук О.А., зробила глибокий аналіз діяльності школи молодого педагога, рекомендувала для обговорення перспективний план роботи ШМП на 2013-2014 н.р.

Впродовж навчального року для молодих педагогів міста постійно надавалися консультації щодо проведення уроків, методичні рекомендації по використанню різних  форм і методів роботи, пропонувалося відвідувати відкриті уроки кращих вчителів міста та семінарські заняття.

 

 

                                                                   Керівник ШМП : О.А.Янчук         

2011-2012 н.р.

Звіт

керівника школи молодого педагога

вчителів образотворчого мистецтва

міста Луцька

за 2011-2012 н.р.

 

         Найцінніший джерелом відновлення духовності є мистецтво, яке формує естетичну сторону свідомості та естетичні ідеали особистості. Саме мистецтво є первинним щодо інтелектуального світосприймання і викликає інтерес до світу та життя.

Образотворче мистецтво є  унікальним, оскільки ті завдання і проблеми, що воно може вирішувати, за певних умов стають провідними в навчальному процесі, тому важлива роль відводиться вчителю образотворчого мистецтва, який повинен впроваджувати в навчальний процес інтерактивні форми і методи мистецької освіти.

         За період 2011-2012 н.р. було проведено чотири засідання школи молодого педагога, на яких піднімалися важливі питання щодо підвищення фахових знань та результативності педагогічної діяльності вчителя.

          На першому засіданні, що проводилося 07.09.2011 року, було поповнено банк даних про склад ШМП, а також молоді  вчителі ознайомилися з новітньою фаховою літературою, опрацювали методичні рекомендації щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2011-2012 н.р..

На другому засіданні , яке відбулося 16.11.2011 року,  для починаючих педагогів було проведено заняття на якому були розглянуті питання особистісно зорієнтованого навчання та методичні рекомендації щодо його впровадження на уроках образотворчого мистецтва.  Вчителі ознайомилися з інтеракцією, як важливим засобом підвищення ефективності навчання.

На третьому засіданні (22.02.2012) для вчителів міста було проведено відкрите заняття-тренінг, на якому учасники ознайомилися з синдромом емоційного вигорання педагога, а також способами саморегуляції емоційного стану. Керівник ШМП Янчук Ольга Адольфівна, поділилася власним досвідом застосовуння на уроках образотворчого мистецтва арт-терапевтичних вправ для учнів.

На четвертому засіданні, що відбулося 26.04.2012 року за круглим столом, молоді вчителі і наставники ділилися новими ідеями щодо проведення засідань ШМП на новий 2012-2013 навчальний рік. Янчук О.А., зробила глибокий аналіз діяльності школи молодого педагога, рекомендувала для обговорення перспективний план роботи ШМП на 2012-2013 н.р.

Впродовж навчального року для молодих педагогів міста постійно надавалися консультації щодо проведення уроків, методичні рекомендації по використанню різних  форм і методів роботи, пропонувалося відвідувати відкриті уроки кращих вчителів міста та семінарські заняття.

 

 

 

                                                                   Керівник ШМП : О.А.Янчук         

ШКОЛА МОЛОДОГО ПЕДАГОГА

2010-2011 н.р.

Звіт

керівника школи молодого педагога

вчителів образотворчого мистецтва

міста Луцька

за 2010-2011 н.р.

 

         Образотворче мистецтво – унікальний чинник пізнання навколишнього світу, розкриття почуттів та роздумів, радощів та страждань людини. Тому, воно має зайняти чільне місце серед інших шкільних дисциплін. Молоді педагоги мають систематично і послідовно працювати, щоб забезпечити знання, сформувати вміння і навички з предмета у своїх вихованців. Щоб вміти зацікавити учнів, навчити бачити, усвідомлювати своє ставлення до побаченого і висловлювати його на аркуші паперу в художній формі, вчителю необхідно багато працювати, чітко продумувати кожне заняття, використовувати різноманітні форми і методи, самовдосконалюватись.

         За період 2010-2011 н.р. було проведено чотири засідання школи молодого педагога, на яких піднімалися важливі питання щодо підвищення фахових знань та результативності педагогічної діяльності вчителя.

          На першому засіданні, що проводилося 09.09.2010 року, молоді  вчителі ознайомилися з новітньою фаховою літературою, опрацювали методичні рекомендації щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2010-2011 н.р..

На другому засіданні , яке відбулося 18.11.2010 року,  для починаючих педагогів було проведено майстер-клас  головою м/о міста Токарчук О.Й.  Оксана Йосипівна ознайомила вчителів з різними графічними техніками, презентувала власний диск з їх демонстрацією на уроках образотворчого мистецтва в мультимедійних класах.

На третьому засіданні (23.02.2011) для вчителів міста було проведено тренінг за системою В.О.Моляко для розвитку творчих здібностей дітей. Педагогам було продемонстровано різні види робіт на уроках о.м. які впливають на розвиток дитини, розвивають її творчі здібності. Також на цьому засіданні практичним психологом Казьмірук Н.О. було розкрито психологічні особливості процесу творчості особистості, зокрема дитини. Вчителям були надані порадники з розробками різноманітних ігрових завдань для розвитку творчості дитини.

На четвертому засіданні, що відбулося 28.04.2011 року за круглим столом, молоді вчителі і наставники ділилися фаховими уміннями. Марусова Т.М., розповіла про власний досвід роботи на уроках образотворчого мистецтва, рекомендувала молодим педагогам самовдосконалюватися, сміливо впроваджувати у свою педагогічну діяльність новітні технології навчання, різноманітні форми і методи. Янчук  О.А. проаналізувала діяльність ШМП, а також рекомендувала для обговорення перспективний план роботи ШМП на 2011-2012 н.р.

Впродовж навчального року для молодих педагогів міста постійно надавалися консультації щодо проведення уроків, методичні рекомендації по використанню різних  форм і методів роботи, пропонувалося відвідувати відкриті уроки кращих вчителів міста та семінарські заняття.

 

 

 

                                                                   Керівник ШМП :  О.А.Янчук         

bottom of page