ТВОРЧА ГРУПА
"Застосування інноваційних технологій у навчально-виховному процесі"
Звіт
керівника творчої групи
«Застосування інноваційних технологій
у навчально-виховному процесі»
за 2011-2012 н. р.
«Навчання має вести за собою розвиток»
Л.Виготський
Кожна сучасна інноваційна технологія – це модернізований технологічний потенціал учителя (за Т.Гришеною). Саме йому відводиться провідна роль у втіленні інновацій. Але ефективність упровадження інноваційних підходів у навчально-виховний процес можлива за умови організації підготовки, як тих, хто навчається, так і тих, хто навчає.
Управлінська команда школи поставила перед собою завдання навчити педагогічний колектив працювати в умовах застосування інноваційних технологій. Шлях розв’язання його полягає у створенні моделі співуправління, розвитком школи та активізації роботи її творчої лабораторії до складу якої входить і дана творча група.
За період 2011-2012 н.р. було проведено чотири засідання творчої групи «Застосування інноваційних технологій у навчально-виховному процесі», на яких піднімалися важливі питання щодо використання інновацій у школі.
На першому засіданні, що проводилося 09.09.2011 року, Янчук О.А., ознайомила присутніх з річним планом роботи творчої групи на 2011-2012 н. р., який було затверджено.
20.10.2011 року було проведено відкрите засідання для заступників директорів міста , на якому розглядалося питання впровадження особистісно орієнтованого навчання у навчально-виховний процес. Робота проводилася у творчих мікрогрупах.
На третьому засіданні (29.03.2012) за круглим столом вчителі ділилися своїм досвідом, щодо застосування мультимедійних презентацій на уроках.
Четверте засідання відбулося 29.05.2012 року. На ньому Янчук О.А., проаналізувала діяльність творчої групи і запропонувала підготувати перспективний план роботи на 2012-2013 н. р.
Впродовж навчального року для вчителів школи, молодих педагогів постійно надавалися консультації щодо проведення уроків із застосуванням інноваційних форм і методів, мультимедійних технологій, використання SMART-дошки. Педагогам пропонувалося відвідати відкриті уроки вчителів-методистів, вчителів-наставників молодих педагогів, вчителів, що атестуються.
Кожний вчитель сьогодні має відібрати зі своїх методичних надбань усе прогресивне і змінити, модернізувати, трансформувати навчальний процес так, щоб забезпечити його успіх. Слід пам’ятати вислів: « Успішний вчитель – успішний учень – успішна країна».
Керівник ТГ : О.А.Янчук
Звіт
керівника творчої групи
«Застосування інноваційних технологій
у навчально-виховному процесі»
за 2012-2013 н. р.
Упровадження інноваційних підходів у навчально-виховний процес спрямоване на розвиток здатності орієнтуватися в нових умовах, адаптуватися до нових вимог. І це під силу творчому педагогу, фахівцю, майстру, який здатний самостійноопановувати нові знання, способи, прийоми; переосмислити власну діяльність в світлі нових пізнань; розробити нові методи, прийоми фотрми, засоби або модифікувати їх; він взмозі ефективно використовувати передовий досвід, знаходити оригінальні рішення нестандартних проблем, змінювати стратегію і тактику залежно від конкретної ситуації, аналізувати і оцінювати поточні і кінцеві результати процесу, а також освоювати нові програми і технології навчання, виховання і розвитку дітей.
За період 2012-2013 н.р. було проведено чотири засідання творчої групи «Застосування інноваційних технологій у навчально-виховному процесі», на яких піднімалися важливі питання щодо використання інновацій у школі.
На першому засіданні, що проводилося 07.09.2012 року, Янчук О.А., ознайомила присутніх з річним планом роботи на 2012-2013 н. р., який було затверджено, а також було відкореговано банк даних про склад творчої групи.
30.10.2012 року було проведено майстер-клас для члнів творчої групи, на якому Чашук О.Ф. ознайомив з можливостями інтернету, а також було проведено навчання по створенню портфольо для педагогічного працівника.
На третьому засіданні (26.03.2013) за круглим столом вчителі розглянули питання використання високоефективного технічного засобу SMART Board. Досвідченні педагоги ділилися своїм досвідом застосування технології SMART Board та створення презентацій до уроків.
Четверте засідання відбулося 28.05.2013 року. На ньому Янчук О.А., проаналізувала діяльність творчої групи і запропонувала для ознайомлення проект плану роботи на 2013-2014 н. р.
Слід зазначити, що заняття у творчій групі сприяли підвищенню професіоналізму вчителів, їх розумінню, що сучасні фахівці повинні вільно володіти новітніми інформаційними технологіями, за допомогою яких розв`язок будь-яких соціально-педагогічних задач відбуватиметься методично вірно, на основі набутих знань, умінь і навичок.
Керівник ТГ : О.А.Янчук
Звіт
керівника творчої групи
«Застосування інноваційних технологій
у навчально-виховному процесі»
за 2010-2011 н. р.
Освіта – найпотужніша і найпотрібніша ланка повноцінного життя людини.
В умовах сьогодення дуже важко залишатися потрібним та цікавим педагогом, що вчить по-старому: чітко, сумно, «сухо»…Якщо вчитель хоче бути успішним, він повинен змінити своє ставлення до життя, до освіти, до учня. Саме він керує навчальним процесом, в його компетенції провести цікаві, нетрадиційні уроки, щоб отримати гідний результат. Для того, щоб бути сучасним, цікавим, успішним, потрібним вчителем, ми мусимо постійно розвиватися, удосконалюватися, а, отже, самоосвіта, засідання творчих груп, семінари, конференції, повинні бути обов`язковою складовою педагогічної діяльності.
Освітні інновації – новизна, що істотно змінює результати освітнього процесу, створюючи при цьому удосконалені чи нові, освітні, дидактичні, виховні системи; освітні педагогічні технології, методи, форми, засоби розвитку особистості, організації навчання та виховання.
За період 2010-2011 н.р. було проведено чотири засідання творчої групи «Застосування інноваційних технологій у навчально-виховному процесі», на яких піднімалися важливі питання щодо використання інновацій у школі.
На першому засіданні, що проводилося 10.09.2010 року, керівник творчої групи розповів про важливість використання ІТ у навчальному процесі, було складено банк даних про склад творчої групи, а також ознайомлено і затверджено річний план роботи творчої групи на 2010-2011 н. р.
На другому засіданні , яке відбулося 25.10.2010 року, для членів творчої групи було проведено заняття – тренінг разом із психологом школи Хоменко Г.П. по темі: «Інноваційні методи навчання». Робота проводилася у творчих мікрогрупах.
На третьому засіданні (22.03.2011) для творчих вчителів було проведено засідання – круглий стіл, на якому керівник групи розкрила загальне поняття про інтерактивні технології і творчі педагоги поділилися власним досвідом застосування інтерактивних методів у навчально-виховному процесі.
На четвертому засіданні, що відбулося 30.05.2011 року, на якому Юревич В.М., розповіла про можливості застосування мультимедійних технологій у навчально-виховному процесі і ознайомила вчителів з електронним конструктором уроку. Янчук О.А. проаналізувала діяльність творчої групи і запропонувала підготувати перспективний план роботи на 2011-2012 н. р.
Впродовж навчального року для вчителів школи, молодих педагогів постійно надавалися консультації щодо проведення уроків із застосуванням КТ, методичні рекомендації по використанню інноваційних форм і методів роботи, пропонувалося відвідувати відкриті уроки кращих вчителів школи.
Керівник ТГ : О.А.Янчук
Звіт
керівника творчої групи
«Застосування інноваційних технологій
у навчально-виховному процесі»
за 2013-2014 н. р.
Одним із шляхів модернізації освітньої системи України постає упровадження в навчальний процес інноваційних технологій і методів. Нововведення не виникають спонтано, а постають результатом системних наукових пошуків, аналізу, узагальнення пелагогічного досвіду. Стрижнем інноваційних процесів в освіті є упровадження досягнень психолого-педагогічної науки в практику, вивчення, узагальнення і поширення передового відчизняного та педагогічного досвіду. Рушійною силою інноваційної діяльності є педагог як творча особистість, оскільки суб’єктивний чинник є вирішальним під час пошуку, розробки, упровадження і поширення нових ідей.
За період 2013-2014 н.р. було проведено чотири засідання творчої групи «Застосування інноваційних технологій у навчально-виховному процесі», на яких піднімалися важливі питання щодо використання інновацій у школі.
На першому засіданні, що проводилося 04.09.2013 року, Янчук О.А., ознайомила присутніх з річним планом роботи творчої групи на 2013-2014 н. р., який було затверджено, а також ознайомила зі складом ТГ та керівниками мікрогруп (Рибчинчук С.Ю., Бабула Л.М., Боровицька І.Д., Омельчук Т.В., Попко В.М.).
28.10.2013 року було проведено друге заняття (майстер-клас). Робота проводилася у творчих мікрогрупах. Досвідом своєї діяльності поділилися з молодими педагогами Бабула Л.М., Рибчинчук С.Ю., Осадчук Г.М.
На третьому засіданні (25.03.2014) Омельчук Т.В. ознайомила членів ТГ з управлінською підтримкою інноваційної діяльності. За круглим столом вчителі ділилися досвідом доцільного використання інноваційних технологій при організації навчального процесу.
Четверте засідання відбулося 27.05.2014 року. На ньому Янчук О.А., проаналізувала діяльність творчої групи. Презентувала вчителям методичну розробку укладену у співпраці з заступником директора Лукаш Л.Ю.
Впродовж навчального року Юревич В.М. продовжувала роботу на сайті школи у розділі «Інноваційні технології» де розміщувала інформацію про проведені заходи із застосуванням інновацій. Для вчителів школи, молодих педагогів постійно надавалися консультації щодо проведення уроків із застосуванням мультимедійних технологій, використання SMART-дошки Чашуком О.Ф. та Юревич В.М. Педагогам пропонувалося відвідати відкриті уроки вчителів-методистів, вчителів-наставників молодих педагогів, вчителів, що атестуються.
Творчий викладач, учитель, вихователь має широкі можливості і необмежене поле для інноваційної діяльності, оскільки на практиці може експериментувати і переконуватися в ефективності методик навчання, коригувати їх, пропонувати нові технології та методи навчання, потрібно лише бажання педагога.
Керівник ТГ : О.А.Янчук